kwiecień 23

„Dbaj o Ziemię 2015”

??????????Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Dzień ten promuje ekologię, zachęca społeczeństwo do dbania o środowisko oraz uczy, że naszą planetę powinno się szanować. Święto to pokazuje również, że jeżeli nie będziemy troszczyli się o Ziemię, może skończyć się to katastrofą ekologiczną. Z tej okazji uczniowie biorący udział w innowacji pedagogicznej „Mały chwat poznaje i chroni świat” zaprezentowali społeczności szkolnej inscenizację związaną z potrzebą segregowania odpadów i koniecznością dbania o naszą planetę. Uczniowie klas I – III „wyleczyli” chorą i zanieczyszczoną Ziemię oraz zadbali o to, by służyła kolejnym pokoleniom. Pamiętajmy, o tym, że już od dziecka należy budzić w człowieku potrzebę dbania o środowisko i przypominać wszystkim o wartości naszej planety.
Przy okazji Święta Ziemi w miesiącu – Kwietniu Kultury Zdrowotnej, uczniowie klasy czwartej – członkowie SK PCK zaprezentowali wiersze, w których znajdowała się zachęta, do tego, aby dbać o swoją higienę osobistą.

red. Krystyna Kolawa, Grażyna Kołodziejczyk

Posted 23 kwietnia 2015 by Natalia in category Uncategorized