marzec 11

Konkurs Wiedzy Pożarniczej

FLORIANW dniu 10 marca br. w Urzędzie Gminy Mszana Dolna, odbyły się  eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności  w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Urząd Gminy Mszana Dolna. Uczniów, opiekunów, rodziców i strażaków powitał Wójt Gminy p. Bolesław Żaba dokonując oficjalnego otwarcia turnieju.Uczestnicy eliminacji gminnych musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej,  prowadzenia akcji ratowniczej, znajomością sprzętu gaśniczego, zasad udzielania pomocy przedlekarskiej, historii i tradycji ruchu strażackiego. Turniej jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem, chociaż zakres potrzebnej wiedzy jest ogromny. Komisja wysoko oceniła przygotowania uczestników Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej składając gratulacje uczestnikom. Wójt Gminy Mszana Dolna p. Bolesław Żaba złożył podziękowania wszystkim zaangażowanym      w przeprowadzenie turnieju i wręczył dyplomy i nagrody. Z naszej szkoły udział w turnieju wzięło dwóch uczniów: Kamil Kowalczyk z kl. IV oraz Piotr Kaim z kl. V. Zajęli oni bardzo wysokie miejsca, Kamil I miejsce i zakwalifikował się do eliminacji powiatowych a Piotrek II miejsce. Gratulujemy uczniom tak wspaniałych wyników.

red. Ewa Drabik

Posted 11 marca 2016 by Natalia in category Uncategorized