marzec 15

Paweł Kowalczyk Finalistą Konkursu Historycznego „Wybitni władcy Polski Piastowie”

??????????Wśród konkursów tematycznych ogłoszonych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty na rok szkolny 2015/2016 znalazł się konkurs historyczny „Wybitni władcy Polski Piastowie”. Etap szkolny odbył się 19 października 2015r. Trzech uczniów naszej szkoły wzięło w nim udział. Jeden z nich Paweł Kowalczyk uzyskał wysoki wynik i zakwalifikował się do etapu rejonowego. Zainteresowany tematem nadal zgłębiał tajniki historii ,by 7 grudnia 2015 r. zmierzyć się z najlepszymi. I tu kolejny sukces! Paweł uzyskał wynik 98% , a tym samym znalazł się w etapie wojewódzkim konkursu. 23 lutego 2016r. w Krakowie spotkali się już tylko „najlepsi z najlepszych”. Poziom był bardzo wysoki,a walka wyrównana. Paweł zdobył 76 punktów,tj.91,5%. Do tytułu laureata zabrakło mu tylko 1 punktu. Uzyskał tytuł finalisty i poczucie, ze jest jednym z najlepszych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

red. Małgorzata Kawecka

Posted 15 marca 2016 by Natalia in category Uncategorized