luty 8

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

A2F5E4F9-5F59-458D-9B00-E8526A9F9F1D8 lutego 2022 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, jest to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Głównym celem DBI jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, pogłębienie wiedzy rodziców, nauczycieli i wychowawców na temat problematyki bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie jak ważne jest wspólne działanie, aby dbać o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także najbliższego otoczenia dziecka- czyli rodziny. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Nasza szkoła również dołączyła do wydarzenia DBI.

UWAGA ! KONKURS DOTYCZĄCY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Józefa w Lubomierzu, zaprasza uczniów klas od IV do VIII do udziału w konkursie pt.: „Bezpieczny Internet”. Celem konkursu jest: propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie właściwych postaw moralnych oraz promowanie działań na rzecz zapobiegania przemocy wśród dzieci, rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną.

Należy wykonać plakat w formacie A4 w dowolnym programie graficznym (np.: Paint, GIMP).
Laureaci konkursu otrzymają nagrody, a ich prace zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pozytywną uwagę za udział w konkursie.
Prace należy wysłać do 18 lutego 2022 r. na adres e-mail: konkurs.bezpiecznyinternet@gmail.com

Wyniki konkursu zostaną opublikowane 25 lutego 2022 r. na stronie internetowej szkoły.

1(1)

red. mgr Kinga Rucka