październik 20

PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne i dlatego staje się coraz bardziej popularne. By zachęcić uczniów do prawidłowego odżywiania się w szkole organizowane są różne działania. Tym razem formą propagującą zdrowy tryb życia, był konkurs plastyczny skierowany do uczniów klasy II, którzy zakończyli cykl tematyczny związany ze zdrowym odżywianiem. Zadaniem uczestników było wykonanie piramidy zdrowego żywienia, różnymi technikami plastycznymi, poszerzonej o aktywność fizyczną. Wybrano najładniejsze prace, biorąc pod uwagę sposób wykonania, zgodność z tematem i estetykę. Zwycięskie prace należały do Nikoli Złydaszyk, Amelii Wąchały i Zofii Wąchały.

Wykonując piramidy uczniowie uświadomili sobie, że aby mogli się zdrowo odżywiać powinni także wspomagać swoje ciało w spalaniu kalorii, bo przecież w zdrowym ciele, zdrowy duch.

red. K. Wojtyczka


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 20 października 2023 by Natalia in category Uncategorized