październik 23

„Śpiewać każdy może …” – Konkurs Wokalny

Organizatorem Konkursu Wokalnego jest Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość, pod którego skrzydłami aktywnie działa nasz Szkolny Klub Wolontariatu.
Głównym celem konkursu było wyłonienie dwóch wokalistów, którzy wraz z artystami Dorotą Gil i Bogdanem Świerczkiem wykonają autorski utwór Stowarzyszenia Kierunek Przyszłość wraz z nagraniem teledysku. Konkurs miał również na celu rozwijanie zdolności wokalnych, wrażliwości na piękno muzyki, zachęcanie do występów scenicznych.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Milena Kołodziejczyk i Maria Zasadni z klasy VI oraz Anna Dawiec z klasy VII. Utalentowane młode wokalistki pomyślnie przeszły eliminacje i wzięły udział w drugim etapie konkursu. Przesłuchanie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej.
Poziom występów był bardzo wysoki ze względu na dużą liczbę uczestników oraz rozpiętość wiekową (od klasy VI do 23 roku życia). Po długich obradach wokalista Bogdan Świerczek, wokalistka i instruktorka Dorota Gil, dyrektor Miejskiej Biblioteki – Agnieszka Orzeł oraz prezes stowarzyszenia – Karolina Maria Zapała ogłosili wyniki. Nasza uczennica Ania Dawiec zdobyła drugie miejsce śpiewając piosenki: „W moim ogródeczku” oraz „Skrzydlate ręce”. To wielki sukces.

Milenka i Marysia wraz z podziękowaniami za udział otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych muzycznych sukcesów.

                                                                                                       red. E. Drabik


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 23 października 2023 by Natalia in category Uncategorized