listopad 14

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku obchodziliśmy 105. rocznicę tego niezwykle ważnego dla narodu polskiego wydarzeni.
Uroczystość rozpoczęła się o od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego o symbolicznej godzinie 11.11. W ten sposób nasza szkoła włączyła się już po raz kolejny do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie ze starszych klas przedstawili słowem, gestem i piosenką dążenia Polaków do niepodległości. Zwrócili uwagę na ich odwagę, determinację i poświęcenie w walce o wolność Ojczyzny. Na scenie zaprezentowali sylwetki „Ojców” niepodległości Polski: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Romana Dmowskiego, Józefa Hallera i Wincentego Witosa, a dzięki pięknemu wykonaniu pieśni legionowych i piosenek o charakterze patriotycznym mogliśmy poczuć atmosferę tamtych wydarzeń. Na zakończenie akademii głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Baran – Stożek, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie występu i zwróciła uwagę, że wolność nie jest nam dana na zawsze. Dlatego zadaniem każdego Polaka patrioty jest pamięć o historii naszej Ojczyzny oraz dbanie o jej rozwój, aby Polska pozostała niepodległym, suwerennym i silnym krajem.

red. D. Węgielska

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 14 listopada 2023 by Natalia in category Uncategorized