grudzień 15

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu ” Boże Narodzenie i nasze tradycje bożonarodzeniowe”.

Dbając o kultywowanie tradycji regionalnych oraz bożonarodzeniowych, Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej z siedzibą w Kasinie Wielkiej, we współpracy z Wójtem Gminy Mszana Dolna, panem Bolesławem Żabą, zorganizowała konkurs plastyczny, którego motywem przewodnim były zagórzańskie obyczaje związane z celebrowaniem świąt Bożego Narodzenia. Aby wziąć udział w konkursie, należało wykonać pracę plastyczną w dowolnej technice, która nawiązywałaby do tradycji świątecznych w ujęciu lokalnym.

W konkursie wzięło udział 34 uczniów naszej szkoły, z klas 1-7. Wszyscy dołożyli mozolnych starań i wiele wysiłku, aby przygotowane prace były na wysokim poziomie i reprezentowały kreatywność oraz wrażliwość artystyczną młodych twórców.

W dniu 14 grudnia 2023 roku, w Urzędzie Gminy, odbyła się uroczystość wręczenia nagród.

Nagrody, z rąk pana Wójta, przyjęło pięcioro uczniów naszej szkoły:

Z. Wąchała kl. 2 – miejsce II, Sz. Obajtek kl. 5 – wyróżnienie, W. Kowalczyk kl. 7 – wyróżnienie (opiekun K. Wojtyczka), A.Kowalczyk kl. 1 – wyróżnienie, A. Wojtyczka kl. 1 – wyróżnienie (opiekun K.Kolawa).

Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Inicjatywa Gminnej Biblioteki Publicznej miała charakter zarówno dydaktyczny, jak i wychowawczy. Niezwykle istotną kwestią jest bowiem kształtowanie w młodych ludziach poczucia przywiązania do pięknych obyczajów zagórzańskich, które ze szczególną mocą wybrzmiewają w wyjątkowym czasie Świąt Bożego Narodzenia.

wychowawcy kl. I-III

Posted 15 grudnia 2023 by Natalia in category Uncategorized