grudzień 19

Warsztaty zawodoznawcze w „Instalu”

12 grudnia uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych zorganizowanych przez Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej.
Podczas warsztatów zostali zapoznani z ciekawą ofertą szkoły w zakresie kształcenia zawodowego. Uczestniczyli w zajęciach z techniki oświetleniowej i maszyn elektrycznych oraz w zajęciach z systemów operacyjnych i domowych sieci komputerowych. Odwiedzili studio filmowe i fotograficzne oraz obejrzeli pracę obrabiarki CNC. Duże zainteresowanie wzbudził w nich pokaz elementów i konstrukcji budowlanych. Na zakończenie ósmoklasiści mogli spróbować swoich sił na strzelnicy i zapoznać się z działalnością ZS Strzelec. Do Lubomierza wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Dziewczynom najbardziej spodobał się profil technik reklamy, a chłopcom technik budownictwa.
Dzięki takim wyjazdom uczniowie zdobędą wiedzę na temat oferty edukacyjnej szkół średnich w najbliższej okolicy i zaplecza dydaktycznego, jakie oferują. Pomoże im to w wyborze szkoły i zawodu, jaki chcieliby wykonywać w przyszłości.

red. D. Węgielska

Posted 19 grudnia 2023 by Natalia in category Uncategorized