grudzień 19

Spotkanie prewencyjne z przedstawicielami policji

13 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Powiatowej Policji w Limanowej, mł. asp. Dariuszem Cibą oraz mł.asp. Iwoną Pawlik. Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat bezpieczeństwa w sieci, rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz w Internecie i jej konsekwencji prawnych. Spotkanie odbyło się w trzech grupach: starszej (klasy – IV-VII) i młodszej (klasy – I- III) oraz w oddziale przedszkolnym.

Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować, gdy jesteśmy ich świadkami. Policjanci przypomnieli wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie oraz o tym, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Podczas spotkania policjanci wyjaśnili, czego uczniowie nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu. W klasach starszych Pani Aspirant poruszyła również temat konsekwencji prawnych stosowania używek przez osoby nieletnie.

Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród uczniów. Wierzymy, że spotkanie pozytywnie wpłynie na zachowanie dzieci w szkole i poza nią.

Red. Kinga Chodarcewicz

Posted 19 grudnia 2023 by Natalia in category Uncategorized