Październik 23

„Jak bez książki można żyć?”- Pasowanie na czytelnika

DSCN575222 października 2013 r. uczniowie kl. I zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki. Impreza  rozpoczęła się inscenizacją, która w żartobliwy sposób przedstawiła młodszym kolegom i całej społeczności szkolnej dzieje książki. Uczniowie kl. III w humorystyczny sposób zaprezentowali  zebranym historię pisma od rysunków naskalnych aż do książki drukowanej. Nowym czytelnikom  najbardziej  spodobał się Jaskiniowiec ze swoją maczugą; pozostali aktorzy również stanęli na wysokości zadania i zachwycili zebranych.
Drugą część uroczystości połączono z obchodami roku Juliana Tuwima. Uczennice kl. IV w przedstawiły interpretacje jego wierszy, a uczniowie kl. I odpowiadali na pytania związane z jego twórczością. Na zakończenie nowi adepci czytania złożyli uroczyste ślubowanie i przyrzekli spełnić „prośby” książki. Mam nadzieję, że  udział w inscenizacji zainteresuje uczniów książką i powiększy grono czytelników. A więc do zobaczenia w bibliotece pierwszaki!

Grażyna Kołodziejczyk

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 23 października 2013 by Natalia in category Bez kategorii