wrzesień 4

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025

Nowy rok szkolny w naszej szkole rozpoczął się w wyjątkowej atmosferze radości, nadziei i nowych wyzwań. Uroczystość, która odbyła się 2 września 2024 r., była nie tylko okazją do powitania wszystkich uczniów po wakacyjnej przerwie, ale również niezwykle ważnym momentem dla naszych najmłodszych uczniów – pierwszoklasistów. To właśnie oni, w obecności zebranych, zostali uroczyście pasowani na pełnoprawnych członków szkolnej społeczności.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 mszą św. w Kościele Parafialnym. Po jej zakończeniu, na sali gimnastycznej przystrojonej w barwy narodowe oraz szkolne, głos zabrała Pani Dyrektor Jadwiga Baran – Stożek, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, szczególnie nowych uczniów i ich rodziców. W swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważny jest ten moment w życiu każdego ucznia, a także wyraziła nadzieję, że nadchodzący rok szkolny przyniesie wiele sukcesów edukacyjnych i niezapomnianych przeżyć. Następnie najmłodsi  uczniowie  przystąpili do uroczystego ślubowania, powtarzając słowa przysięgi, w której zobowiązali się do sumiennego wypełniania obowiązków szkolnych, szacunku dla nauczycieli i kolegów oraz godnego reprezentowania swojej szkoły. Pani Dyrektor, używając specjalnego, ołówka, dokonała także symbolicznego aktu pasowania, dotykając nim ramienia każdego pierwszoklasisty i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia pełnoprawni  uczniowie kl. 1 otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Pani Dyrektor kończąc uroczystość raz jeszcze podziękowała wszystkim za przybycie i życzyła uczniom, nauczycielom oraz rodzicom pomyślnego i pełnego sukcesów roku szkolnego.

red. G. Kołodziejczyk

Posted 4 września 2024 by Natalia in category Uncategorized