listopad 27

Konkurs plastyczny PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA

IMG_8169Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne i dlatego staje się coraz bardziej popularne. W szkole  organizowane są różne działania mające zachęcić uczniów do prawidłowego odżywiania się. Tym razem formą propagującą zdrowy tryb życia, był konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas I-III. Ich zadaniem było wykonanie piramidy zdrowego żywienia, różnymi technikami plastycznymi. Uczestnicy konkursu ujęli w swojej pracy również aktywność fizyczną, która w znaczny sposób wpływa na nasze zdrowie i powinna być nieodłącznym kompanem zdrowego żywienia. Wybrano najładniejsze prace, biorąc pod uwagę sposób wykonania, zgodność z tematem i estetykę. Postanowiono przyznać dwa równorzędne pierwsze miejsca i dwa drugie. Zwycięzcami zostały: Wiktoria Kuczaj-kl. II i Martyna Kuczaj kl. IIIb, natomiast drugie miejsce zajęli: Urszula Kolibabka- kl. IIIa oraz Alan Kowalczyk, kl. I. Na pochwałę zasługują uczniowie kl. I, którzy wykonali największą liczbę prac konkursowych.

Wykonując piramidy uczniowie uświadomili sobie,jak ważne jest zdrowe odżywianie i wspomaganie swojego ciała w spalaniu kalorii, bo przecież „W zdrowym ciele, zdrowy duch!”

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 27 listopada 2017 by Natalia in category Uncategorized