listopad 10

W TEATRZE LALEK RABCIO

8 listopada uczniowie kl. I-III wraz z opiekunkami wybrali się do Rabki na spektakl pt. Oto Rabcio,  dedykowany wymyślonej przed 70 laty lalkowej postaci. Rabcio to sympatyczny chłopiec, patron rabczańskiego teatru, który pomaga ocalić teatr przed zamknięciem, poszukując zaginionego prosiaczka.
Podczas spektaklu uczniowie przypomnieli sobie nie tylko zasady teatralnego savoir-vivre’u, ale dla naszych małych widzów była to także niezwykła podróż przez zakamarki teatru: aktorską garderobę, pracownię plastyczną, magazyn starych lalek. Ponieważ uczniowie uczestniczą w  innowacji „Książka-moja przyjaciółka”, mieli doskonałą lekcją tworzenia sztuki teatralnej, a zdobyte informacje będą im służyć podczas tworzenia zaplanowanej inscenizacji.
Ta pełna humoru detektywistyczna opowieść, na długo zostanie w pamięci oglądających, którzy z zaciekawieniem i wielkim skupieniem ją oglądali. Wspólne zdjęcia z aktorami będą przypominać o tym wspaniałym wydarzeniu.

red. K. Wojtyczka
K. Kolawa
G. Dawiec

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 10 listopada 2023 by Natalia in category Uncategorized