czerwiec 29

„A czas płynie dalej” – uczniowie klasy szóstej pożegnali szkołę podstawową

??????????25 czerwca 2015r. miało miejsce uroczyste pożegnanie szkoły przez uczniów klasy szóstej. Wszyscy oni już z drżeniem serca oczekują tych przyszłych dni, które przed nimi, nowa szkoła, gimnazjum – to wielka niewiadoma, która wzbudza wiele emocji. Zanim jednak nastąpi „jutro” podsumujmy „wczoraj”, to co już było, minęło, ale nie przeszło niezauważalnie – pozostawiło ślad w każdym z tych młodych ludzi.

Wielką niespodzianką był pierwszy punkt akademii. Cofnęliśmy się w czasie i w krótkiej prezentacji, zobaczyliśmy naszych szóstoklasistów jako przedszkolaków, a potem uczniów klasy pierwszej. Zdjęcia, krótki filmik rozśmieszył wszystkich do łez. Nawet obecni rodzice z trudnością rozpoznawali na fotografiach swoje, już prawie dorosłe, pociechy. Następnie uczniowie klasy szóstej uroczyście weszli na scenę. W pierwszej kolejności publiczność witała klasowych naukowców, potem słynne piosenkarki i piosenkarzy, artystów, a na koniec sportowców. Każdy był doceniony. Udekorowano ich medalami – gwiazdkami i rozpoczęła się kolejna część uroczystości.

Krótkie wspomnienia minionych dni, piosenki na pożegnanie i podziękowania dla nauczycieli popłynęły z ust dziewcząt i chłopców kończących szkołę. Padło wiele pięknych i znaczących słów. Uczniowie dziękowali za to, że nauczyli się „kim być”, „jakim być” i „jak żyć”. Dodatkiem do słowa „dziękuję” były piękne kwiaty, które wręczyli nauczycielom.

Następnie przyszła pora na życzenia dla szóstoklasistów. Uczniowie z piątej klasy życzyli im powodzenia w gimnazjum, nowych przyjaźni, radości i samych sukcesów w odkrywaniu nowych tajemnic. Wręczyli im również pamiątkowe słoniki i symboliczne bilety na dalsza drogę. Potem zatańczyły czirliderki. Ich występ był dodatkowym prezentem dla starszych koleżanek i kolegów.

Popołudniową porą, już nieco bardziej „na luzie,” spotkaliśmy się jeszcze raz. Szkolna dyskoteka to okazja by jeszcze bardziej zacieśniły się przyjaźnie. Szóstoklasiści tańcząc i bawiąc się z uczniami klasy piątej pozostawili wiele wspomnień. Część z nich zabiorą ze sobą do gimnazjum. Kiedy wrócimy we wrześniu korytarz zapewne jeszcze będzie pobrzmiewał ich głosami. Ale czas płynie dalej! Ich miejsce zajmą nowi uczniowie, którzy znów będą dorastać na naszych oczach.

Drodzy Absolwenci! Życzymy powodzenia!
Pamiętajcie: „Najdalej zajdzie ten człowiek, który wie gdzie idzie”.

red. Małgorzata Kawecka
wychowawczyni klasy szóstej