Maj 30

Wycieczka dzieci z oddziałów przedszkolnych do kina

W dniu 24 maja 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do kina w Nowym Sączu na film animowany pt. „Przygody Basi”. Główną bohaterką jest pięcioletnia Basia, która mieszka w mieście razem z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszakiem Miśkiem Zdziśkiem. Przygody Basi są całkiem realne – mogą się przytrafić każdej dziewczynce. To bohaterka ciekawa świata, zadziorna, wykreowana na przekór słodkim, dziewczęcym postaciom. Bajka ta powstaje na podstawie książek Zofii Staneckiej.

Celem wycieczki do kina było nie tylko nabycie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, serdeczność i koleżeńskości.

Po zakończeniu bajki wszystkie dzieci wraz z opiekunami udały na pyszne lody do pobliskiej lodziarni. Wycieczka dostarczyła wszystkim przedszkolakom wiele pozytywnych emocji.

 red. Agnieszka Wąchała, Anna Babuśka


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 30 maja 2018 by Natalia in category Uncategorized